Loading…

Kthimi i Haradinajt: Fëmijët duke pritur babain (Foto emocionuese)

  • 28/04/2017 | 10:18

Kthimi i Haradinajt: Fëmijët duke pritur babain (Foto emocionuese)

Ramush Haradinaj, ish komandant i UÇK’së, dhe lider i AAK’së, për më shumë se tre muaj u ndalua në Francë me anë të një fletarresti ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia.


Haradinaj dje në mbrëmje arriti në Kosovë, pasi gjykata franceze në Colmar, e liroi atë, me arsyetimin se ekstradimi i tij në Serbi për gjykim paraqiste rrezik për sigurinë e tij.

Ai u prit në Aeroportin e Prishtinës, nga shumë përkrahës, por të parët që e takuan ishin fëmijët dhe bashkëshortja e tij Anita.

Ish kryeministri kosovar, nga aeroporti u nis menjëherë drejt sheshit Zahir Pajaziti ku mbajti një fjalim para mijëra përkrahësve të tij. (gazetametro.net – foto nga Kosovapress)

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë