Loading…

“Kthena për pak”: Haradinaj shkakton të qeshura nga foltorja

  • 27/05/2021 | 10:42

“Kthena për pak”: Haradinaj shkakton të qeshura nga foltorja

Pasi Ramush Haradinaj, mori fjalën në Kuvend për të disktuar dy çështje të rëndësishme sipas tij, kryesesja e Kuvendit, ia kujtoi pikën e rendit të ditës, dhe ai u kthye mbrapsht, shkruan Gazeta Metro.


Deputeti i AAK-së, ishte gati t’i prezantojë dy çështjet për të cilat do të fliste në foltore, mirëpo kryesuesja Saranda Bogujevci i tha se një herë janë duke folur për rendin e ditës.

Bogujevci:Më fal, zotëri Haradinaj, për momentin jemi duke diskutuar për rendin e ditës.

Haradinaj: Për rendin e ditës, atëherë po e lë pak, kthehna për pak.

Kujtojmë, që në Kuvend po diskutohet për pandeminë. Pika kryesore mbetet debati parlamentar mbi organizimin e arsimit në të gjitha nivelet në situatën e pandemisë COVID-19. Sikurse në çdo seancë të re do të ketë deklarime jashtë rendit të ditës dhe pyetje parlamentare./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë