Loading…

Kthehet Joker në kinema

  • 08/04/2019 | 16:05

Kthehet Joker në kinema

Personazhi ikonë që tmerroi shikuesit e filmit rikthehet në ekran, transmeton Gazeta Metro.


Këtë herë antagonistin e superheroit Batman e luan aktori me nam amerikan, Joaquin Phoenix. Joker’in e kanë luajtur aktorë të famshëm si Jack Nicholson e Heath Ledger që fitoi çmimin oskar për performancën e tij në filmin The Dark Knight të regjisorit Christopher Nolan.

Ky do të jetë filmi i parë ku Joker’i është protagonisti kryesor dhe është tregim i origjinës së zullumqarit të famshëm.

Filmi Joker është prodhim i Warner Bros. dhe ka premierën me 4 tetor të 2019’s.

Promon e parë mund ta shikoni më poshtë./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë