Loading…

Kthehen pritjet në Merdare (Foto)

  • 23/12/2016 | 17:28

Kthehen pritjet në Merdare (Foto)

Fluksi i madh i mërgimtarëve që po kthehen për festa të fundvitit në Kosovës, ka rikthyer kolonat dhe pritje e gjata në kufirin e vendit me Serbinë, në Merdare.


Sipas disa mërgimtarëve, ata kanë pritur deri në 8 orë, për të hyrë në Kosovë.

Ndërsa, të dhënat e Ministrisë së Brendshme, për fluksin në kufi flasin për vetëm katër orë pritje në kufirin në Merdarë, për të hyrë në Kosovë.

Nga ana tjetër, sipas të dhënave të Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, pritje, por shumë më të shkurtja ka edhe në kufirin te Dheu i Bardhë. Aty, për të hyrë në Kosovë, tregohet të ketë deri në 40 minuta pritje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë