Loading…

Kryeziu e dënon ndërprerjen e fjalimit të kryeministrit Hoti: Nuk paraqet vlera demokratike

  • 16/09/2020 | 11:56

Kryeziu e dënon ndërprerjen e fjalimit të kryeministrit Hoti: Nuk paraqet vlera demokratike

Kreu i KDI’së, Ismet Kryeziu i ka dënuar sjelljet e aktivisteve të PSD’së, të cilat sot në shenjë proteste hodhën letra në drejtim të kryeministrit Avdullah Hoti, teska ai po mbante një fjalim, shkruan Gazeta Metro.


Kryeziu përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, tha sjellja e aktivisteve në takimin e organizuar nga instituti që ai drejton, nuk paraqet vlera demokratike.

“Perkundrazi tregon varferine e kreativitit politik qe ka perfshire subjekte te caktuara politike, ne rastin e sotem PSD’ne.”, tha ai.

Postimi i plotë i Kryeziut:

Sjellja dhe arroganca e aktivisteve partiak per te penguar takimin e shoqerise civile me kryeministrin, nuk paraqet vlere demokratike. Perkundrazi tregon varferine e kreativitit politik qe ka perfshire subjekte te caktuara politike, ne rastin e sotem PSD’ne./gazetametro.net

Sjellja dhe arroganca e aktivisteve partiak per te penguar takimin e shoqerise civile me kryeministrin, nuk paraqet…

Posted by Ismet Kryeziu on Wednesday, 16 September 2020

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë