Loading…

Kryetarja e Speciales e cakton veten në panelin që do merret me ankesën e Veselit për paraburgimin

  • 07/07/2022 | 16:22

Kryetarja e Speciales e cakton veten në panelin që do merret me ankesën e Veselit për paraburgimin

Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson ka dërguar ankesë në Gjykatën Supreme të Hagës në lidhje me mbajtjen në paraburgim të klientit të tij.


Për këtë, kryetarja e Gjykatës Speciale ka caktuar edhe veten si kryesuese të panelit që do të merret me këtë ankesë.

Veç saj, Ekaterina Trendafilova ka caktuar edhe gjyqtarët Kristine va nden Vijngart dhe Mihael Bolander.

Ben Emmerson ishte ankuar se mbajtja e Veselit në paraburgim është alarmante për Gjykatën Speciale.

DOKUMENTI I PLOTË

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë