Loading…

Kryetari i Deçanit: Albin Kurti t’i përgjigjet QUINT’it për Manastirin e Deçanit

  • 20/05/2022 | 13:23

Kryetari i Deçanit: Albin Kurti t’i përgjigjet QUINT’it për Manastirin e Deçanit

Disa herë radhazi shtetet e QUINT-it janë duke i bërë thirrje Qeverisë së Republikës së Kosovës që të implementojë vendimin e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës për çështjen e pronave të manastirit të Deçanit.


Një komunikatë të tillë e kanë lëshuar edhe sot, duke shënuar kështu herën e katërt që e bëjnë thirrjen e njëjtë brenda mandatit të Qeverisë Kurti.

Lidhur me këtë kërkesë të përsëritur të QUINT-it ka folur kreu i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj. Ramosaj ka thënë se përgjigje për këtë çështje duhet të japë Qeveria e Kosovës.

‘Për këtë Qeveria të japë përgjigje. Për qytetarët e Deçanit dhe për mu personalisht është vendim i padrejtë. Është çështje e Qeverisë’’, ka thënë ai për Periskopin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë