Loading…

Kryetari amator i Gjilanit: Hyseni diskriminon hapur punëtorët, ua shkurton orarin e punës vetëm agjëruesve

  • 28/03/2023 | 17:26

Kryetari amator i Gjilanit: Hyseni diskriminon hapur punëtorët, ua shkurton orarin e punës vetëm agjëruesve

Lëvizja Vetëvendosje e përdorë fenë sido që i konvenon asaj. Lideri i saj Albin Kurti, një ditë shfaqet duke e ndalur fjalimin për të dëgjuar ezanin, e një ditë tjetër duke cakërruar gotën me raki në muajin Ramazan.


Përderisa,  kryeministri Albin Kurti, në ditën e dytë dhe të tretë të Ramazanit u pa duke pirë verë e raki,  kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni ka marrë vendim krejt ndryshe nga ai.

Hyseni për muajin e Ramazanit ka vendosur të gjithë zyrtarët që agjërojnë të punojnë një orë më pak.

Me vendimin e nxjerrë më 23 mars, Hyseni i ka obliguar drejtoritë që të mbajnë evidencë për stafin që agjërojnë.

Sipas vendimit, orari i punës do të filloj nga ora 9:00 dhe do të zgjas deri në orën 16:00.

Vendimi ka hyrë në fuqi nga data 24, dhe do të jetë në fuqi deri më datën 20 prill.

Ndryshe, Kushtetuta e Republikës së Kosovës, në nenin 8 të saj, e përcakton vendin tonë si shtet laik dhe të ndarë nga feja.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë