Loading…

Kryesia e PD’së zyrtarizon katër kandidatë për kreun e partisë

  • 23/05/2021 | 22:13

Kryesia e PD’së zyrtarizon katër kandidatë për kreun e partisë

Kryesia e Partisë Demokratike në Shqipëri sonte ka vendosur të zyrtarizojë si kandidatë për kryetar të kësaj partie Lulzim Bashën, Edith Harxhin, Fatbardh Kadillin dhe Agroh Shehajn, duke skualifikuar kështu edhe Ibsen Elezin.


Më herët, Kryesia e Partisë Demokratike nxori jashtë gare edhe Admir Mulajn, Edmond Vrapin, Mirjan Jashanllarin dhe Sabri Hoxhën.

Kryesia votoi në mënyrë unanime që të përjashtoheshin nga gara me arsyetimin se nuk janë anëtarë partie, nuk janë të regjistruar në regjistrin e simpatizantëve të Partisë Demokratike dhe se nuk kishin profil publik.

Zgjedhjet për kryetar të Partisë Demokratike do të mbahen më 13 qershor.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë