Loading…

Kryesia e Kuvendit mblidhet të hënën, s’dihet nëse do të shqyrtohet kërkesa për Specialen

 • 12/01/2018 | 15:50

Kryesia e Kuvendit mblidhet të hënën, s’dihet nëse do të shqyrtohet kërkesa për Specialen

Kuvendi i Kosovës nis sesionin e ri edhe me mbledhjen e kryesisë me kryetarët e grupeve parlamentare, ku përveç tjerash do të vendoset edhe për seancën e radhës, në të cilën është paraparë interpelanca e kryeministrit Ramush Haradinaj, sipas kërkesës së Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, për ta informuar Kuvendin në lidhje me gjuajtje me armë nga Dardan Gashi, zëvendëskryeministër dhe ministër i Diasporës dhe Investimeve Strategjike.


Edhe pse njëra nga pikat e parapara është shqyrtimi i propozimeve dhe kërkesave, Kuvendi nëpërmjet njoftimit nuk ka sqaruar nëse do të shqyrtojë kërkesën e deputetëve për shfuqizimin e ligjeve që lidhen me Gjykatën Speciale, transmeton Gazeta Metro.

Rendi  i ditës:

 1. Miratimi i procesverbaleve nga mbledhjet e mëparshme,
 2. Përgatitjet për seancë plenare:
 3. Pikat e papërfunduara nga Seanca plenare e mbajtur më 14 dhjetor 2017:
 4. Votimi i Raportit të Institucionit të Avokatit të Popullit për vitin 2016,
 5. Shqyrtimi i Raportit vjetor të Fondit të Kursimeve Pensionale të Kosovës për vitin 2016,
 6. Shqyrtimi i kërkesës së Fondit të Kursimeve Pensionale të Kosovës për miratimin e taksave vjetore për vitin 2018,
 7. Formimi i Komisionit Ad-hoc për përzgjedhjen e kandidatëve për anëtarë të Bordit të Radiotelevizionit të Kosovës,
 8. Formimi i Komisionit Ad-hoc për përzgjedhjen e kandidatëve për një (1) anëtar të Bordit për Ankesa.
 9. Përgatitjet për seancë plenare të radhës:
 10. Koha për deklarime jashtë rendit të ditës,
 11. Koha për pyetje parlamentare,
 12. Miratimi i procesverbalit nga seanca e mëparshme.
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë