Loading…

Kryeprokurori tregon fjalët që i tha i biri vrasësit

  • 22/04/2019 | 19:39

Kryeprokurori tregon fjalët që i tha i biri vrasësit

Djali i dorasit Hasan Krasniqi, Kreshniku i ka thënë kryeprokurorit Imer Beka se i ati kontrollohej shpesh në psikiatri, transmeton Gazeta Metro.


Kryeprokuroi Imer Beka para pak çastesh dha detaje rreth vrasjes së trefishtë në Prishtinë. Ai ka bërë të ditur se nuk i kanë të qarta motivet e vrasjes, por që konfiromi se dorasi kishte probleme mendore.

“Motivet ende nuk keni mundur me i marrë siç duhet, vetëm dimë se personi që e ka bërë këtë vepër ka qenë me probleme psikike ose mendore, sipas djalit të tij shpesh herë është kontrolluar në psikiatri”, ka thënë Beka.

Vrasja e trifishtë ka ndodhur sot rreth orës 14:00 në lagjen Dardani, kryefalimajri kishte vrarë bashkëshorten, nuse e djalit dhe më pas veten.

Trupat e pajetë janë dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për të hetuar rastin me tutje. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë