Loading…

Kryeministri të tregojë se kush e ka fajin për murin

  • 15/12/2016 | 20:50

Kryeministri të tregojë se kush e ka fajin për murin

Ramush Haradinaj ka thënë se Qeveria është dashur të shpjegojë në Kuvend marrëveshjen për murin, në mënyrë që të jenë të gjithë informuar, dhe nëse ka ndodhur ndonjë ndryshim, të dihet nëse ka faj Qeveria jonë apo komuna e Mitrovicës së Veriut.

Haradinaj ka shtuar se muri nuk është koncept i botës moderne, dhe për ndërtimin e tij Brukseli duhet të sanksionojë Beogradin, nëse ka ndikuar tek komuna e Mitrovicës së Veriut.

Kreu i AAK’së ka thënë se sanksionimi duhet të ndodhë edhe për delegacionin e Kosovës, nëse ai ka lejuar që marrëveshja me Serbinë në Bruksel të përfshijë ndërtimin e një muri të tillë brenda shtetit të Kosovës.

Haradinaj në “Komiteti Qendror” që trasmetohet në TV Dukagjini ka thënë se pa marrë parasysh se nga kush u ndërtua ky mur, përgjegjësia e plotë bie mbi Qeverinë, e cila ende nuk e ka urdhëruar rrënimin e këtij muri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë