Loading…

Kryeministri reagon pas vrasjes së 7 vjeçarit kosovar në Bazel

  • 22/03/2019 | 11:40

Kryeministri reagon pas vrasjes së 7 vjeçarit kosovar në Bazel

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas vrasjes së 7 vjeçarit nga Kosova në Bazel të Zvicrës, transmeton Gazeta Metro.


Haradinaj përmes një postimi në fb tha se ndan dhembjen dhe ua përcjell ngushëllimet familjes, në këto çaste të rënda për ta.

‘Ndajë dhembjen e madhe dhe ua përcjellë ngushëllimet më të thella familjes së Mërgimit, 7-vjeçarit të vrarë dje në Basel të Zvicrës. Mendimet dhe lutjet e mia janë me ju në këto çaste të rënda,’ ka shkruar Haradinaj.

Ndryshe, dje rreth orës 13:00 në një rrugë të Bazelit një 75-vjeçare ka therur me thikë Mërgimin, 7-vjeçari që me prejardhje është nga Lipjani./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë