Loading…

Kryeministri ngushëllon rusët pas sulmit

  • 03/04/2017 | 20:34

Kryeministri ngushëllon rusët pas sulmit

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, nëpërmes rrjetit social Twitter, ka ngushëlluar populli rus pas sulmit në Shën Petersburg.


“Kosova dënon sulmin terrorist në Shën Petersburg. Ngushëllime familjeve të viktimave dhe populli rus”, ka shkruar kryeministri Mustafa.

Në sulmin që ndodhi në metro të Shën Petersburgut, mbetën të vdekur 10 persona ndërsa mbetën të plagosur dhjetëra të tjerë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë