Loading…

Kryeministri nervoz, nuk i intereson raporti për territorin (Video)

  • Nga

  • 21/02/2017 | 14:16

Kryeministri nervoz, nuk i intereson raporti për territorin (Video)

Ndonëse vetë ishte iniciues i krijimit të Komisionit për Matjen e Territorit, kryeministri Isa Mustafa dukej paksa nervoz gjatë prezantimit të raportit të këtij Komisioni.


Madje, gjatë dy orëve sa zgjati ky prezantim, që disa anëtarë të Komisionit e quanin debat ani pse folën vetëm 3 persona, kryeministri mundohej të relaksohej me tundje karrigeje.

Shpërqëndrimi i të parit të ekzekutivit, vërehet edhe më pas, kur nuk heziton ta përdorë telefonin për 15 minuta rresht, ndërkohë që zëdhënësi i Komisionit prezantonte gjetjet, shkruan gazetametro.net.

I padurueshëm Mustafa u tregua edhe kur kryetari i këtij Komisioni, Hivzi Islami po e mbyllte prezantimin duke i treguar konkludimet. Mustafa shihte orën, dhe ende pa u mbyllur zyrtarisht prezantimi, ai u largua nga ambientet ku po mbahet ky prezantim.

Kryeministri nuk u duk as në konferencë më pas. Aty u panë të njejtët që folën edhe në prezantim.

Shqetësimin e Mustafës e pasonte shqetësimi i një anëtari tjetër të këtij Komisioni. Agron Luta, u shpreh i pakënaqur me profesionalizmin e raportit.

Ndryshe, siç u tha në raportin e nxjerrë nga Komisioni, Kosova nuk humbet territor me demarkimin e kufirit me Malin e Zi. Sipas raportit, edhe pas demarkimit, do t’i ketë 10 mijë e 905 km kator./gazetametro.net


Kryeministri nervoz, nuk i intereson raporti… by gazetametro

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë