Loading…

Kryeministri Mustafa: Zhvillimi ekonomik, prioritet i Qeverisë

  • 28/02/2017 | 11:41

Kryeministri Mustafa: Zhvillimi ekonomik, prioritet i Qeverisë

Qeveria e Kosovës ka shpreh përkushtimin e saj që të krijojnë kushte tejet të favorshme për investitorët e huaj, posaçërisht ata të Bashkimit Europian.

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, tha se zhvillimi ekonomik është prioritet i qeverisë së Kosovës.

Sipas tij  këtë prioritet Qeveria e ka  vazhduar me bisedime me investitorët dhe është  arritur të përmirësohet pozita e shtetit në indekset botërore.

Mustafa tha se është arritur që gjatë kësaj periudhe të ulin numrin e papunësisë dhe se tregu i punës në Kosovë është mjaft fleksibil.

Këto komente Mustafa i bëri në “Dialogun për Investime” të organizuar nga Këshilli i Investitorëve Evropian në bashkëpunim me Qeverinë e Kosovës dhe Zyrën e Bashkimit Evropian.

Në këtë konferencë ka folur edhe shefja e zyrës së BE-së për Kosovën Nataliya Apostolova, e cila tha se qëllimi i këtij takimi është që të thërrasin të gjitha autoritetet relevante për çështje të caktuara që të diskutojnë për problemet në investime./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë