Loading…

Kryeministri malazez: Do ta gjejmë zgjidhjen për ratifikimin e Demarkacionit

  • 14/02/2018 | 19:02

Kryeministri malazez: Do ta gjejmë zgjidhjen për ratifikimin e Demarkacionit

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, ka deklaruar se për Malin e Zi ka përfunduar çështja e demarkacionit me Kosovën , pasi këtë e kanë ratifikuar në Kuvend, por dua ta ndihmojnë Kosovën dhe do të gjejnë zgjidhjen më të mirë që edhe Kosova ta ratifikojë marrëveshjen.


Ai në konferencën me kryeministrin Haradinaj, ka thënë se kanë diskutuar edhe për çështjen e kufirit, e cila vazhdon të jetë e hapur dhe Mali i Zi dëshiron që si mik të ndihmojë Kosovën për ta zgjidhur këtë çështje.

“Pra kemi biseduar me qëllime me të mira si miq dhe do të gjejmë zgjidhjen më të mirë që marrëveshja të ratifikohet”, tha ai.

Kurse, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha se ekziston një vullnet që të gjendet një dalje dhe është shprehur i bindur se do të dal një zgjidhje.

http://gazetametro.org/nese-nuk-kalon-demarkacioni-kerkohet-rrezimi-i-qeverise/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë