Loading…

Kryeministri Kurti emëron veten në këtë pozitë

  • 26/01/2022 | 12:26

Kryeministri Kurti emëron veten në këtë pozitë

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë Kryeministri Albin Kurti, e ka vendosur veten si kryesues të Komisionit Ekzekutiv për Zhvillimin e Sistemit të Arsimit dhe Aftësimit Profesional, shkruan Gazeta Metro.


Kryeminsitri Kurti, propozoi që ai ta kryesojë përbërjen e komisionit derisa në të njëjtën përbërje propozoi emërimin e katër ministrave të tij në cilësinë e anëtarëve.

“Komisioni do të ketë këtë përbërje: Albin Kurti – Kryeues, Arbërie Ngavaci, Hekuran Murati Rozata Hajdari, Artane Rizvanolli, Majlinda Rizvanolli – Bajraktari, Enis Spahiu”, tha Kurti.

Propozimi i tij u miratua me shumicë të votave në mbledhjen e qeverisë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë