Loading…

Kryeministri izraelit merret në pyetje nga policia

  • 27/01/2017 | 16:40

Kryeministri izraelit merret në pyetje nga policia

Policia izraelite mori sërish në pyetje ditën e sotme, Benjamin Netanyahu, një seancë që zgjati disa orë në lidhje me fakte të dyshuara për korrupsion, që po e vënë kryeministrin nën një presion të vazhdueshëm, raportuan mediat.


Është hera e tretë që Netanyahu i përgjigjet pyetjeve të forcave të policisë të një njësie të specializuar, njoftojnë mediat. Policia, si herët e mëparshme mjaft e rezervuar për ta konfirmuar një fakt të tillë.

Netanyahu është bërë objekt prej fundit të 2016 në dy procese hetimore. Njëri për dhuratat luksoze që familja e tij dhe ai janë të dyshuar se kanë pranuar nga ana e disa biznesmenëve, procesi tjetër se është përpjekur për të negociuar një mbulim mediatik më të favorshëm me kreun e së përditshmes kombëtare më të paguar. Ai përgënjeshtron çdo formë mashtrimi.

Sipas mediave, Netanyahu ka marrë për shtatë apo tetë vite kuti me cigare puro nga ana e Arnon Milchan, biznesmen izraelit, financues në botën e Hollivudit dhe mik i kryeministrit. Vlera e përgjithshme e cigareve puro shkon deri në dhjetëra mijëra dollarë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë