Loading…

Kryeministri Haradinaj: Politika e jashtme e Kosovës ka të meta, po i lë vend kritikës

  • 22/11/2018 | 11:39

Kryeministri Haradinaj: Politika e jashtme e Kosovës ka të meta, po i lë vend kritikës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në fjalën e tij para deputetëve në seancën e Kuvendit , ka thënë se është e vërtetë se Politika e Jashtme ka të metat e veta, dhe kështu i lë vend kritikës.


Ai ka kërkuar së në seancën e sotme të nxirren oblimet me rëndësi dhe nga Kuvendi të jepen rekomandime t ë qarta në lidhje me këtë qështje.

“Politika jonë e jashtme i ka të metat e veta, i ka disa të qara dhe ka vend për kritikë. Dëshira ime është që sot në seancë të nxjerrim obligimet me rëndësi dhe nga Kuvendi të jepen rekomandime të qarta”, tha ai.

Ndërkohë, seanca e Kuvendit po vazhdon dhe deputetët po diskutojnë në lidhej me Politikën e Jashtme./Gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë