Loading…

FSK’së t’i jepen kompetenca e ushtrisë, por pa iu ndërruar emri

  • 07/02/2017 | 20:59

FSK’së t’i jepen kompetenca e ushtrisë, por pa iu ndërruar emri

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se ka ardhur koha që FSK’së t’i ndërrohet fushëveprimi, duke i dhënë kompetencat e ushtrisë.


Mirëpo, kryeministri ka shtuar se kjo duhet të bëhet duke mos ia ndërruar emrin fare.

Mos ndërrimi i emrit të FSK’së po shihet si zgjidhje, pasi Lista Serbe ka qenë kundër shndërrimit të FSK’së në ushtri.

Këto i ka thënë në ‘Rubikon’, ku mes të tjerash u bisedua edhe për ndaljen e trenit nga Serbia. Për këtë, Mustafa tha se askush nuk ka dhënë urdhër, pasi kjo i takon Policisë së Kosovës. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë