Loading…

Kryeministër, e drejtë themelore e njeriut është edhe lëvizja e lirë

  • 10/12/2016 | 17:29

Kryeministër, e drejtë themelore e njeriut është edhe lëvizja e lirë

Në Ditën Ndërkombëtare për të Drejtat e Njeriut, kryeministri Isa Mustafa, ka publikuar një shkrim në të cilin  ka thënë se  ‘shpreh krenarinë që Kosova është model i mirë, por edhe përkushtimin e Qeverisë për avancim të metejmë dhe eleminim të çdo formë të cenimit të të drejtave të njeri’.

 

Ndonëse kryeministri Mustafa nuk e ka zakon të komentoi me qytetarët në Facebook, ai i është përgjigjur një qytetari i cili i kishte thënë Mustafës, se ‘e drejta themelore e njeriut është edhe lëvizja e lirë.

“Nuk ka dyshim se liria e lëvizjes është e drejtë themelore e njeriut. Lirinë e lëvizjes nuk e kemi sepse nga të gjitha kushtet, vetëm demarkacioni nuk është kryer. Të them të drejtën, gjatë gjithë vitit të kaluar, ka pasur intensitet të jashtëzakonshëm në plotësimin e të gjitha kritereve dhe kemi pasur sukses në të gjitha, përveç njërës, demarkacionit. Ende mbaj shpresë se do ta arrijmë”, ka qenë përgjigja e kryeministrit./gazetametro.net

Ky është komenti dhe përgjigja e plotë:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë