Loading…

Kryediplomati grek arrin në Prishtinë, flet për njohjen e pavarësisë së Kosovës

  • 09/10/2020 | 10:05

Kryediplomati grek arrin në Prishtinë, flet për njohjen e pavarësisë së Kosovës

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, ka arritur në Prishtinë, transmeton Gazeta Metro.

Kryediplomati grek ka thënë se është kënaqësi të jetë sot në Kosovë, ku mes tjerash theksoi se është tregues për bashkëpunim rajonal mes fqinjëve.

Ai pas arritjes në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” për vizitë zyrtare, tha para mediave se çështja e njohjes së Kosovës është çështje e vendosjes së marrëdhënieve mes dy vendeve.

Kosova dhe Greqia me ndihmën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës kanë filluar thellimin e marrëdhënieve diplomatike që do të çon në njohje reciproke mes dy vendeve.//gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë