Loading…

Kroacia nderon ambasadoren e Kosovës

  • 21/12/2016 | 20:07

Kroacia nderon ambasadoren e Kosovës

Ambasadorja e Kosovës në Kroaci, Shkëndije Geci – Sherifi, është dekoruar nga presidentja kroate Grabar Kitaroviq.

Në një ceremoni zyrtare në Presidencën e Republikës se Kroacisë, Geci – Sherifi mori këtë dekoratë për merita të veçanta në promovimin e marrëdhënieve bilaterale Kosovë-Kroaci në prag të largimit të saj nga misioni diplomatik në Kroaci.

Ambasadorja Geci Sherifi, sipas presidentës Kitaroviq gjatë tri viteve të shërbimit në Kroaci ka bërë përpjekje të mëdha në promovimin e bashkëpunimit reciprok dhe shkëmbimeve miqësore midis Kosovës dhe Kroacisë.

Ndërsa Geci – Sherifi është ndjerë thellësisht e nderuar dhe për të, kjo dekoratë e çmuar nuk është vetëm një nderim personal por është një simbol i raporteve miqësore Kosovë-Kroaci./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë