Loading…

‘Krisma’ që frikësoi Dodë Gjergjin gjatë ceremonisë së Pashkëve (Video)

  • 19/04/2017 | 01:35

‘Krisma’ që frikësoi Dodë Gjergjin gjatë ceremonisë së Pashkëve (Video)

Deklarimi i institucioneve përgjegjëse se ekziston rreziku për sulme terroriste ndaj objekteve të besimit të krishter gjatë festës së Pashkëve, duket se ka ndikuar edhe tek klerikët fetarë.

Pamjet e xhiruara nga Ekonomia Online gjatë ceremonisë festive në Katedralen “Nëna Terezë” në Prishtinë, shpërfaqin një “reagim të pazakonshëm” të Ipeshkvit Dodë Gjergji.

Teksa po kryente ritualet e zakonshme, gjatë ndezjes së “zjarrit të shenjtë”  ndodh një shpërthim i vogël por i cili mjaftoi të frikësojë klerikun Dodë Gjergji.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë