Loading…

Krimi shqiptar po ringrihet fuqishëm në Europë

  • 24/01/2017 | 20:27

Krimi shqiptar po ringrihet fuqishëm në Europë

Fuqizimi i organizatave shqiptare të drogës është konfirmuar edhe njëherë nga një zyrtar i Bashkimit Europian.


“Deutsche Welle” në edicionin brazilian (në gjuhën portugeze) ka publikuar një artikull lidhur me trafikimin e drogës nga Brazili për në Europë.

Laurent Laniel, një hulumtues në Qendrën Europiane të Monitorimit për Drogat dhe Varësinë nga Droga (EMCDDA) thotë se, përveç bashkëpunimit, organizatat kriminale nga vende të ndryshme evropiane gjithashtu konkurrojnë në tregun e trazimit të drogës.

Sipas Laniel, në vitet e fundit, “krimi i organizuar shqiptar ka fituar terren”.

EMCDDA është një nga agjencitë e Bashkimit Europian dhe ka funksion tu sigurojë vendeve anëtare një pasqyrë të problemeve të drogës në Europë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë