Loading…

Krimet Ekonomike në Kosovë: Kapen mijëra euro falso në Sllatinë, prangosen 2 persona

  • 16/06/2021 | 16:24

Krimet Ekonomike në Kosovë: Kapen mijëra euro falso në Sllatinë, prangosen 2 persona

Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në bashkëpunim me prokurorinë, pas zbatimit të masës së fshehtë ka arrestuar në flagrancë në Sllatinë të Fushë Kosovës një 45 vjeçar dhe një 59 vjeçar, duke bërë shitblerjen e parave falso në këmbim të një shume me para origjinale.


Nga dy të dyshuarit (emra të njohur për redaksinë), janë sekuestruar një vëturë dhe 12 mijë euro që dyshohet të jenë të falsifikuara.

Kontrollimi është bërë në dy lokacione në fshatin Sllatinë dhe në Stanoc, teksa burime të Express bëjnë me dije se aksioni është duke vazhduar dhe priten arrestime e sekuestrime të tjera.

Express ka siguruar edhe paratë e sekuestruara.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë