Loading…

Krijohet droni flakëhedhës (Video)

  • 21/02/2017 | 15:46

Krijohet droni flakëhedhës (Video)
Dronët janë kthyer në pajisje të multifunksionale, nga mundësitë për transport tek xhirimet nga ajri e shumë opsione të tjera.

Por kinezët i kanë shtuar edhe një opsion që pakkujt i ka shkuar në mendje, flakën.

Sipas tyre droni flakëhedhës mund të shërbejë për të djegur sende që janë në lartësi të vështira për t’u arritur, si mbetjet plastike në telat e korentit.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë