Loading…

Kreu vrasjen në Shqipëri: Arrestohet në Kosovë vrasësi i Mario Majollarit

  • 19/04/2018 | 11:51

Kreu vrasjen në Shqipëri: Arrestohet në Kosovë vrasësi i Mario Majollarit

Autori i vrasjes së Mario Majollarit, Kastriot Gjuzi është arrestuar nga autoritetet kosovare në përpjekje për t’u larguar në Kosovë.

Sipas informacioneve paraprake, Gjuzi ka tentuar të largohet malit për në shtetin fqinj, por është pikasur nga policët kufitare afër Vërmicës.

Mario Majollari u vra më 10 prill, në një pritë poshtë shtëpisë. Dyshimet e para ishin pikërisht për hakmarrje, pasi i ati i 28-vjeçarit, Avni Majollari vuan dënimin me burgim të përjetshëm për dy vrasje në vitin 2001.

Kastriot Gjuzi është vëllai i njërit prej viktimave të vrasjes.

Vetë Mario kishte kërkuar azil në Suedi, por i ishte refuzuar. Mediat suedeze shkruan për 28-vjeçarin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë