Loading…

Kreu i Kishës Ortodokse ruse rrëshqet në ujin e ‘shenjtë’ e gati bëhet llom nga rrëzimi

  • 25/06/2022 | 18:24

Kreu i Kishës Ortodokse ruse rrëshqet në ujin e ‘shenjtë’ e gati bëhet llom nga rrëzimi

Një moment jo i mirë ka ndodhur sot për Patriarkun Kirill, kreun e Kishës Ortodokse të Rusisë, njëherësh mikun e afërt të Putinit, shkruan Gazeta Metro.


Ai pas përfundimit të një meshe shihet si rrëshqet në dyshemenë e lagur nga uji i shenjtë, duke rënë në tokë menjëherë.

Njerëzit e tjerë që ndodheshin afër tij i dolën menjëherë në ndihmë Patriarkut që ka plot 75 vjet.

Përndryshe, Kirill fajësoi vlerat liberale për fillimin e luftës në Ukrainë, ndërsa siguroi se e ka bekuar luftën e Putin për një fitore të shpejtë në vendin fqinj./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë