Loading…

‘Krejt dhe drejt’: Qeveria Kurti emëron ish-kandidatin e VV’së për asamble komunale në bordin e Trepçës

  • 02/02/2022 | 21:10

‘Krejt dhe drejt’: Qeveria Kurti emëron ish-kandidatin e VV’së për asamble komunale në bordin e Trepçës

Qeveria Kurti erdhi në pushtet me premtimin se do të kishte transparencë dhe meritokraci në çdo konkurs publik.


Sot kryeministri bëri thirrje kinse të ekspertëve për aplikim në bordet nëpër ndërmarrjet publike.

Mirëpo gjendja është krejt ndryshe, pasi në shumicën e bordeve nëpër ndërmarrje publike janë emëruar njerëz që kanë lidhje me Lëvizjen Vetëvendosje.

Kështu ndodhi edhe sot me bordin e Trepçës, ku shumica e të emëruarëve janë të lidhur me subjektin politik Vetëvendosje.

Njëri nga të emëruarit është edhe ish kandidat i VV-së për asamblenë komunale në Mitrovicë, Bujar Bilalli.

“Jepi zë” ka siguar listën e kandidatëve për zgjedhjet komunale, ku figuron edhe emri i Bilallit, në listën e Lëvizjes Vetëvendosje.

Ndryshe këtë bord e kundërshtoi sot edhe ministri mitrovicas, Faton Peci, pasi abstenoi nga votimi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë