Loading…

Krasniqi: Trashëgimia e Bob Dole do të jetojë përgjithmonë, bashkë me historinë e shtetit tonë sovran

  • 05/12/2021 | 19:11

Krasniqi: Trashëgimia e Bob Dole do të jetojë përgjithmonë, bashkë me historinë e shtetit tonë sovran

Kryetari i PDK-së Memli Krasniqi ka reaguar pas vdekjes së mikut të madh të shqiptarëve, senatorit Robert Dole.


Ai në një postim në Facebook ka shkruar se ndihet i pikëlluar thellë me rastin e ndarjes nga jeta të mikut të madh të Kosovës dhe popullit tonë, i cili pareshtur mbështeti rrugën tonë drejt lirisë, që nga ditët e rënda në fillim të viteve ’90, në themelimin e shtetit tonë të lirë e të pavarur e deri në ditët e sotme.

“Senatori Dole ka trashëgimi historike në projektin tonë kombëtar për çlirim dhe pavarësi. Ai do të na mungojë, por trashëgimia e tij do të jetojë përgjithmonë, bashkë me historinë e shtetit tonë sovran”, shkruan Krasniqi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë