Loading…

Krasniqi: Thaçi e Veseli kanë qenë në armiqësi me Adem Jasharin |VIDEO

  • 30/06/2018 | 11:36

Krasniqi: Thaçi e Veseli kanë qenë në armiqësi me Adem Jasharin |VIDEO

Ish kryetari i Kuvendit, tani kryetar i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi ka folur për raportet që kanë pasur Thaçi e Veseli me komandantin e UÇK-së Adem Jasharin.


Krasniqi ka thënë se Thaçi me Veselin kanë qenë në armiqësi me Adem Jasharin. Ai ka shtuar se raportet e tyre me Jasharët i ka balancuar ai vetë.

Ai ka thënë se presidenti Thaçi, e kryeparlamentari, Veseli, as sot nuk mund të shkojnë në familjen e Jasharëve.

“Hashim Thaci dhe Kadri Veseli kanë qenë në armiqësi me Adem Jasharin, raportet e Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit pas luftës edhe gjatë luftës unë i kam balancuar. Përndryshe ata as atëherë nuk do t’i kishin pranuar në familje. Ata sot nuk mujnë me shku”, ka thënë Krasniqi.

Ai ka folur edhe për komunën e Drenasit, kryetar i së cilës është, Ramiz Lladrovci.

Krasniqi ka thën se një njeri që zgjidhet kryetar i komunës ai duhet t’i thirr të gjitha partitë politike në bashkëpunim dhe jo kështu.

“Një njeri që zgjidhet kryetar i komunës ai duhet t’i thirr të gjitha partitë politike në bashkëpunim dhe jo kështu. Kjo tregon se kujt kanë dhënë votën qytetarët e Drenasit, nëse vërtetë ja kanë dhënë ata. Dhe ata duhet ta mbajnë përgjegjësinë edhe për vitet”, ka thënë Krasniqi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë