Loading…

Krasniqi: PDK nuk është parti e vijave të kuqe

  • 17/05/2017 | 19:54

Krasniqi: PDK nuk është parti e vijave të kuqe

Memli Krasniqi ka thënë se PDK është e hapur për bashkëpunim me paritë e vendit.


I pyetur se a e përjashton mundësinë e lidhjes së një koalicioni pas zgjedhorë me LDK ose VV, Memli Krasniqi në një intervistë për RTV21 ka thënë se PDK asnjëherë nuk ka qenë parti e vijave të kuqe.

Veç kësaj ai ka thënë se janë të hapur të bashkëpunojnë në forma të ndryshme dhe jo domosdoshmërisht brenda koalicionit më të gjitha paritë e vendit të cilat punojnë në të mirën e qytetarëve, shkruan rtv21.tv

Krasniqi po ashtu tha se nuk do të ketë nevojë për ndonjë koalicion pas fitores siç tha ai që do ta shënojnë pas koalicioneve të fundit të cilat i ka bërë PDK dhe po ashtu ai tha se do t’i qojnë proceset përpara në të cilat ka stagnuar vendi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë