Loading…

Krasniqi: LDK gaboi që e kandidoi Osmanin për Kryeministre, ajo u tregua edhe më arrogante se Albin Kurti

  • 07/10/2019 | 18:15

Krasniqi: LDK gaboi që e kandidoi Osmanin për Kryeministre, ajo u tregua edhe më arrogante se Albin Kurti

Analisti dhe profesori në Universitetin e Prishtinës, Milazim Krasniqi, thotë se LDK bëri gabim strategjik duke e kandiduar Vjosa Osmanin për Kryeministre, transmeton Gazeta Metro.


Kjo pasiqë sipas tij, Osmani është një figurë margjinale në LDK.

“LDK është në një nock doën .Zgjedhja e kandidates ka qenë gabim strategjik. Vjosa Osmani është një figurë margjinale në LDK, është një figurë që ka ba zhurmuesin por jo jnë figurë që ka ba kapital, ajo nuk ka pasë mundësi të zgjojë anëtarëinë e vjetër. Në vend se të lunate rolin me një fuqi rugoviste të mirëfilltë si Rugova dikur, ajo ishte shumë më arrogante se Albin Kurti. Mund ta kuptoj pse nuk e ka marrë në fushatë për shembull Ukë Rugovën ose Teutën, por ajo ka mundur ta marrë në fushatë zonjën Fanë. Mendoj se ajo e ka çu në dëm fitorën që e patën në dorë”, ka thënë ai në T7./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë