Loading…

Krasniqi: Kosova duhet të protestoj në Paris e Bruksel

  • 05/01/2017 | 09:16

Krasniqi: Kosova duhet të protestoj në Paris e Bruksel

Kryetari i Këshillit Kombëtar të NISMA-s, Jakup Krasniqi, është lideri i radhës i cili ka reaguar publikisht për ndalimin e kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj.


“Ndalimi i tij në Francë është dëshmia më e mirë sesa Bisedimet e Brukselit kanë ndihmuar në lehtësimin e jetës se qytetarëve tanë”, ka shkruar ai në rrjetin social Facebook.

Sipas Krasniqit kjo dhe shumë dëshmi të tjera na tregojnë se ky format i bisedimeve mes Kosovës e Serbisë duhet të nderpritet, shkruan gazetametro.net

“Dikush duhet ta merr përgjegjësinë , madje jo vetëm për mënyrën sesi janë zhvilluar këto bisedime, por edhe për të gjitha prodhimet e atyre bisedimeve”, ka vazhduar ai.

“Për ketë ndalesë, Kosova duhet të protestoj në Paris e në Bruksel! Kuptohet Istitucionalisht! Të lirohet Haradinaj!”, ka përfunduar reagimin e tij ndaj arrestimit të mbrëmshëm të Ramush Haradinajt në Lyon të Francës. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë