Loading…

Krasniqi konfirmon takimin me Kurtin, tregon se për çka biseduan

  • 17/05/2017 | 16:21

Krasniqi konfirmon takimin me Kurtin, tregon se për çka biseduan

 Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi ka konfirmuar takimin e sotëm me kandidatin e mundshëm të Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti.


Krasniqi në një prononcim për Telegrafin ka thënë se takimi me Kurtin ka qenë i aranzhuar më parë.

“Jam takuar me Hydën dhe Albinin. Takimi ishte i caktuar më herët!” , ka thënë Krasniqi.

Ai tutje ka përgënjeshtruar lajmin që po qarkullon në media se takimi i tij me Kurtin ka qenë për arsye se Nisma po shqyrton mundësin e largimit nga koalicioni i arritur mbrëmë me AAK-në dhe PDK-në.

“Jo, nuk është biseduar për kurrfarë tërheqje”, u shpreh Krasniqi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë