Loading…

Krasniqi: Kamberi u zgjodh deputet përkundër përpjekjeve të sistemit serb për ta penguar

  • 01/07/2022 | 10:06

Krasniqi: Kamberi u zgjodh deputet përkundër përpjekjeve të sistemit serb për ta penguar

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka reaguar pasi Shaip Kamberi rifitoi mandatin e tij si deputet në Kuvendin e Serbisë.


Me anë të një postimi në Facebook, Krasniqi ka thënë se Kamberi arriti që këtë ta bëj përkundër përpjekjeve të sistemit serb për ta penguar.

“Përkundër përpjekjeve të shumta të sistemit për ta penguar, Shaip Kamberi ka arritur që të fitoj mandatin e deputetit në Kuvendin e Serbisë. Kjo, falë votuesve të Tërnocit, të cilët, posaçërisht dje, treguan vendosmëri, mobilizim dhe atdhedashuri duke e votuar Shaipin”, ka shkruar Krasniqi.

Ai është shprehur i bindur se me Kamberin në Kuvend, shqiptarët në Serbi do të kenë një zë të fuqishëm aty.

Postimi i plotë i Krasniqit:

Përkundër përpjekjeve të shumta të sistemit për ta penguar, Shaip Kamberi ka arritur që të fitoj mandatin e deputetit në Kuvendin e Serbisë. Kjo, falë votuesve të Tërnocit, të cilët, posaçërisht dje, treguan vendosmëri, mobilizim dhe atdhedashuri duke e votuar Shaipin.

Jam i bindur se me Shaipin si përfaqësuses të tyre, shqiptarët do të vazhdojnë të kenë një zë të fuqishëm në Kuvendin e Serbisë. Si Kryetar i PDK-së, si parti, do të jemi afër Shaipit dhe shqiptarëve të Luginës kudo dhe kurdo që është nevoja.

Urime Shaip, urime shqiptarë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë