Loading…

Krasniqi ia jep meritat Nismës për rrëzimin e qeverisë Mustafa

  • 10/05/2017 | 23:34

Krasniqi ia jep meritat Nismës për rrëzimin e qeverisë Mustafa

Jakup Krasniqi, kryetar i Këshillit kombëtar të Nismës për Kosovën, i ka dhënë meritat kryesore partisë së tij për rrëzimin e qeverisë Mustafa.


Ai ka përmendur nisjen e nënshkrimeve për mocion për mosbesim të qeverisë, që të mërkurën përfundoi me 78 vota pro duke rrëzuar qeverinë.

Mocioni u votua pro nga partitë opozitare dhe PDK-ja që ishte pjesë e koalicionit qeverisës.

“Një iniciativë e NISMËS me gjashtë deputetë, arriti t’i merrë me veti gati 80 deputetë. Ky është suksesi. Sukses që arriti ta ndërprej qeverisjen e keqe!”, ka shkruar ai duke shtuar se qytetarët tani kanë në duar vendimin e radhës.
“Nisma e nisi, ju bitisne!”, ka shkruar në fund ai, përcjell gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë