Loading…

Krasniqi: Do t’ia shohim sherrin Gjykatës Speciale

  • 07/02/2018 | 21:52

Krasniqi: Do t’ia shohim sherrin Gjykatës Speciale

Shefi i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka vlerësuar se Gjykata Speciale është padrejtësi historike, të cilës Kosova do t’ia shohë sherrin.


Krasniqi ka thënë në RTV Dukagjini se deputetët e koalicionit janë iniciatorët e nismës për shfuqizim të Speciales.

“Presidenti Thaçi edhe në ditën kur është votuar Gjykata Speciale ka thënë që kjo është padrejtësi historike, edhe është absolutisht padrejtësi historike të cilës kemi me ja pa sherrin për një kohë të gjatë”, ka thënë Krasniqi.

Ai i është kundërpërgjigjur ambasadorit britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, i cili natën e 22 dhjetorit, kur u tentua shfuqizimi i Speciales, e cilësoi si natën më të rrezikshme të Kosovës që nga lufta.

Krasniqi ka thënë se Kosova ka pasur shumë net të tjera më të rrezikshme, se ajo kur u tentua shfuqizimi i Speciales.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë