Loading…

Krasniqi: Asnjëherë kompromis për dialog me Vetëvendosjen

  • 16/11/2018 | 21:39

Krasniqi: Asnjëherë kompromis për dialog me Vetëvendosjen

Nënkryetari i PDK’së, Memli Krasniqi, ka thënë se asnjëherë nuk do të ketë konsensus për dialog me Vetëvendosjen.


Ai ka thënë se duke llogaritur në qëndrimet e tyre, konsensusi me ta nuk do të arrihet ndonjëherë, shkruan gazetametro.net

Ai la të nënkuptojë se për arritjen e konsensusit kishin shpresuar te LDK’ja.

“Konsensus nuk kemi me arritur asnjëherë, duke llogaritur qëndrimet e Lëvizjes Vetëvendosje. Por, LDK-ja në të kaluarën ka qenë në opozitë, por ka mbështetur procesin e dialogut dhe ka votuar edhe marrëveshjen e vitit 2013”, tha Krasniqi.

“Edhe AAK-ja sa ishte në opozitë, kishte dërguar të dërguarin e saj në dialog në atë kohë që ishte Blerim Shala”, shtoi deputeti i PDK-së.

Krasniqi gjithashtu tha se Kosova është vonuar në procesin e dialogut me Serbinë.

“Nuk dua të paragjykoj se çfarë do të ndodhë në të ardhmen, por tashmë ne jemi vonë për dialog. Për dialog është duke u folur që nga prilli apo maji”, thaKrasniqi në RTV Dukagjini /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë