Loading…

KQZ: Rezultatet e para mund të shpallen rreth orës 22

  • 18/12/2016 | 15:51

KQZ: Rezultatet e para mund të shpallen rreth orës 22

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mbajti konferencën e radhës lidhur raundin e dytë të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar komune në Drenas (Gllogoc).


Sipas kryetares së KQZ-së, Valdete Daka, deri në orën 15:00 kanë votuar gjithsejtë 15,610 votues apo në përqindje 29,69 % nga 52 mijë e 569 votues sa përmban Lista Përfundimtare e Votuesve.

Deri në të njëjtën kohë në raundin e parë (4 dhjetor) patën votuar 14 mijë e 193 votues apo 27% e qytetarëve me të drejtë vote.

“Votimi me asistencë, nëse kryhet sipas ligjit, nuk është i ndaluar”, ka thënë Daka.

Daka ka thënë se meqenëse tani në garë janë vetëm 2 kandidatë, “shpresojmë se do të dalim me rezultatet e para diku deri në orën 22:00, por ndodh që edhe më herët”.

Gjithashtu, kryetarja Daka njoftoi se duke u mbështetur në informacione nga Qendrat e Votimi procesi zgjedhor është duke vijuar normalisht.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë