Loading…

Pse KQZ refuzoi llogon e Aleksander Jabllanoviq?

  • 14/05/2017 | 14:53

Pse KQZ refuzoi llogon e Aleksander Jabllanoviq?

Llogoja e propozuar nga Aleksander Jabllanoviq për shenjë identifikuese të subjektit të tij, të cilën aplikoi ta regjistronte si parti politike në KQZ, dështoi.

Kjo për dy arsye. E para sepse Jabllanoviq kishte aplikuar në KQZ të regjistronte parti me emrin Srpska Lista.

Ndërsa, arsyeja tjetër e refuzimit të regjistrimit ishte ngjashmëria e emrit me partinë e Sllavko Simiqit GI Lista Srpska.

Kjo llogo ka qenë e papranueshme dhe me kundërshtimin e anëtarit të KQZ-së Betim Gjoshi dhe me mbështetjen e anëtarëve tjerë ky aplikim është refuzuar. Mbetet të shihet nëse Jabllanoviq do t’i bindet kërkesave të KQZ-së./monitor

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë