Loading…

KQZ publikon fletëvotimet për secilën komunë

  • 24/09/2017 | 10:20

KQZ publikon fletëvotimet për secilën komunë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar dizajnet e fletëvotimeve për zgjedhjeve të 22 tetorit.


KQZ në uebin zyrtar ka publikuar dizajnet e fletëvotimeve për secilën komunë në zgjedhjet për kryetar komune dhe për Kuvend Komunal.

KËTU mund të gjeni si do të duket fletëvotimi për kandidatët për kryetar dhe ata për asamble komunale.

Ndërkohë, sot vazhdon dita e katërt fushatës parazgjedhore për zgjedhjet lokale të cilat do të mbahen më 22 tetor.

Fushata do të zgjasë një muaj. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar 91 subjekte politike, prej tyre 1 koalicion, 35 parti politike, 30 iniciativa qytetare dhe 25 kandidatë të pavarur për kryetar komune apo për Kuvende Komunale, në komuna të ndryshme./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë