Loading…

KQZ: Periudha e konfirmimit dhe kundërshtimit të listës votuese zgjatë deri më 7 shtator

  • 27/08/2021 | 10:31

KQZ: Periudha e konfirmimit dhe kundërshtimit të listës votuese zgjatë deri më 7 shtator

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se gjatë periudhës 24 gusht deri më 7 shtator, ju mund të shikoni Listën e Votuesve e cila do të bëhet publike në zyrën e Komisionit Komunal të Zgjedhjeve në komunën tuaj.


Sigurohuni që emri juaj gjendet në Listën e Votuesve, verifikoni emrat e atyre që i njihni dhe sigurohuni se të gjithë janë përfshirë në Listën e Votuesve të komunës tuaj.

Po ashtu, nëse jeni regjistruar suksesshëm si votues jashtë Kosovës, mund ta shqyrtoni Listën Votuese në linkun: http://www.kqz-ks.org/sherbimet-per-votuesit/lista-votuese/

Për çfarëdo lëshimi apo parregullsie, duke përfshirë edhe emrat e personave që kanë ndërruar jetë e gjenden në Listën Votuese dhe me qëllim të përmirësimit të saj, gjatë kësaj periudhe, ju mund ta drejtoni ankesën pranë Gjykatës Themelore.

Formularin për ankesë mund ta gjeni në linkun: http://www.kqz-ks.org/sherbimet-per-votuesit/lista-votuese/, apo në zyrën e Komisionit Komunal të Zgjedhjeve.

Për informata shtesë kontaktoni këtë linjë ndihmëse pa pagesë: 0800 55 555

Mbani maskën dhe respektoni distancën!

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë