Loading…

KQZ: Partitë politike dhe kandidatët e pavarur kanë afat për certifikim deri më 6 shtator

  • 31/08/2019 | 00:13

KQZ: Partitë politike dhe kandidatët e pavarur kanë afat për certifikim deri më 6 shtator

Zëdhënësi i KQZ ka njoftuar mediat se është mbyllur afati për partitë politike të aplikojnë në KQZ, transmeton Gazeta Metro.


Ai në një konferencë për media tha se afati për çertifikim të partive afati i fundit është 6 shtatori.

“Deri më tani janë regjistruar këto koalicione: VAKAT, AAK-PSD, NISMA-AKR-PD, SLOBODA. Ju njoftoj se kjo është vetëm periudha për deklarim për pjesëmarrje në zgjedhje se të tjerat partitë politike se afati subjektet politike dhe personat e pavarur, këtë mund ta bëjnë deri më 6 shtator”, u shpreh Elezi./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë