Loading…

KQZ nesër shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale

  • 27/10/2021 | 23:18

KQZ nesër shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) pritet që të shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale të tetorit, të enjten në orën 10:00, shkruan Gazeta Metro.

Kështu ka njoftuar zëdhënësi i KQZ’së, Valmir Elezi.

“Rezultatet përfundimtare të raundit të parë të Zgjedhjeve Lokale për Kryetarë të Komunave do të shpallen të enjten, në orën 10:00”, shkruan ai në Facebook.

Zgjedhjet lokale janë mbajtur më 17 tetor, në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve ishin certifikuar 89 subjekte politike, prej të cilave janë: 32 parti politike, 1 koalicion, 33 iniciativa qytetare dhe 23 kandidatë të pavarur. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë