Loading…

KQZ ndan 4.2 milionë për partitë

  • 22/01/2018 | 12:37

KQZ ndan 4.2 milionë për partitë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që subjekteve politike t`i ndahen 4.2 milionë euro.


Ndarja buxhetore për subjektet politike do të bëhet në bazë të ulësëve që posedojnë partitë politike në Kuvendin e Kosovës.

Sipas kësaj përllogaritje më së shumti do të marrë Lëvizja Vetvendosje pasi që ka shumicën parlamentare me 32 deputetë, pastaj LDK me 23 deputetë, PDK me 23 deputetë, AAK me 10 deputetët si dhe Nisma me 6 sish.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë