Loading…

KQZ merr masa për fotografimin e votave

  • 08/06/2017 | 16:44

KQZ merr masa për fotografimin e votave

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka paralajmëruar se do të vendosë në cdo hyrje të vendvotimeve shenjën që tregon së është i ndaluar fotografimi i votës.


Sipas vendimit të KQZ-së ndalohet përdorimi i mjeteve për fotografim (aparate, telefona,etj) të votës gjatë procesit të votimit, në ditën e zgjedhjeve në Republikën e Kosovës, me qëllim të ruajtjes së fshehtësisë së votës, në pajtim me nenin 218 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës.

Numri i Vendvotimeve në të gjithë Kosovën është 2 490, ndërsa zgjedhjet do të mbahen të dielën më 11 qershor.

Rekomandime
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë