Loading…

KQZ ia pamundëson Sokol Bashotës kandidimin për zgjedhjet komunale

  • 03/09/2021 | 13:03

KQZ ia pamundëson Sokol Bashotës kandidimin për zgjedhjet komunale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka decertifikuar kandidatin e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK’së) për kryetar të Klinës, Sokol Bashotën, të cilit para disa ditësh gjykata i ka shqiptuar vendimin e formës së prerë, shkruan Gazeta Metro.

Në mbledhjen e sotshme KQZ ka certifikuar dhe decertifikuar kandidatët për zgjedhjet lokale në Kosovë.

KQZ në këtë mbledhje ka decertifikuar kandidatin e PDK’së për kryetar të Klinës, Sokol Bashotën, të cilit para disa ditësh gjykata i ka shqiptuar vendimin e formës së prerë.

Kjo ia pamundëson Bashotës të qenit kandidat për kryetar komune. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë